تاثیر روانشناسی رنگ ها

آیا تا به حال از خودتان سوال کرده‌اید که رنگ قرمز نشان‌دهنده چه چیزی است ؟ چرا وقتی به یک نشانه توقف قرمز خیره شده‌اید، کمی احساس اضطراب می‌کنید؟رنگ‌های مورد مطالعه روان‌شناسی رنگ به عنوان تعیین‌کننده رفتار انسان مورد استفاده قرار می‌گیرند و استفاده از آن توسط برندها برای ایجاد واکنش‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روان‌شناسی رنگ‌ها:

مشخص شده‌است که رنگ تاثیر روان‌شناختی قدرتمندی بر رفتار و تصمیمات مردم دارد و این دانش به خوبی در روانشناسی بازاریابی توسط طراحان و بازاریابان به طور یکسان مورد استفاده قرار گرفته است.

رنگ اغلب تنها دلیل خرید یک محصول است.در یک نظرسنجی، ۹۳%از خریداران گفتند که بر روی ظاهر دیداری تمرکز دارند و نزدیک به ۸۵% ادعا می‌کنند که رنگ دلیل اصلی وقتی است که خرید می‌کنند!

رنگ‌ها چگونه بر مردم تاثیر می‌گذارند؟

قرمز

یک حس فوریت ایجاد می‌کند که برای فروش کالا مناسب است.اشتها را زیاد میکند  بنابراین اغلب توسط فست فودها استفاده می شود. جسماً، بدن را تحریک می‌کند و فشار خون و ضربان قلب را افزایش می‌دهد که مرتبط با حرکت، هیجان و شور است.

آبی

رنگ ارجح مردان.آن مرتبط با صلح، آب، آرامش و قابلیت اطمینان است.آبی حس امنیت را تامین می‌کند، اشتها را محدود می‌کند و بهره‌وری را تحریک می‌کند.رایج‌ترین رنگ استفاده‌شده توسط برندهای محافظه‌کار که به دنبال ترویج اعتماد در محصولات خود هستند.

سبز

مرتبط با سلامت، آرامش،قدرت و طبیعت. برای تخفیف مشتریان و ترویج مسایل زیست‌محیطی در فروشگاه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.سبز هماهنگی در مغز شما را تحریک می‌کند و یک تعادل را تشویق می‌کند که به قاطعیت منجر می‌شود.

بنفش

به طور معمول همراه با حق امتیاز،حکمت و احترام. تحریک کننده حل مسئله و همچنین خلاقیت. اغلب برای ترویج محصولات زیبایی و ضدپیری استفاده می شود.

زرد و نارنجی

معمولا از زرد برای جلب توجه مخاطبان استفاده می‌شود. رنارنجی نیز خاصیت ویژه‌ای در جلب توجه مخاطبان داشته،سرگرم کننده بوده و جذاب است.این دو رنگ به مخاطبان نشان میدهد که شما به کار خود اطمینان دارید. این رنگ باعث خرید آنی میشود.

سیاه

مرتبط با اعتبار، قدرت، ثبات و دوام. اغلب نماد هوش است،اما اگر به کرات استفاده شود، می‌تواند سرکوب کننده شود.

خاکستری

احساسات عملی بودن، پیری و همبستگی. اما خاکستری بیش از حد می‌تواند منجر به احساس پوچی و افسردگی شود.

سفید

همراه با احساس خلوص،پاکیزگی و ایمنی است.میتواند برای بیطرفی پروژه مورد استفاده قرار گیرد.فضای سفید به خلاقیت جرقه‌ای کمک می‌کند،زیرا میتواند به عنوان یک حالت بینظیر درک شود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید