kickrdesk

تجربه استفاده از کیکر  برای خاتمه دادن به دوچرخه‌سواری در زمستان است زیرا می‌توانید بدون پوشیدن سه جفت جوراب و پوشیدن تمام نئوپرون های دیگر دوچرخه‌سواری کنید. کیکر از دنیای ترینرهای دوچرخه‌سواری داخل منزل یا تجهیزات تناسب‌اندام به دنیاهای متفاوت واقعیت مجازی و رسانه‌های اجتماعی می‌آید و درعین‌حال حس برگشتن به خارج از خانه برای دوچرخه‌سواری را ایجاد می‌کند، باوجوداینکه خارج از منزل قرار ندارد.

ویژگی تناسب‌اندام خیلی شبیه به Wahoo kickr جفت شده با Zwift است. به قولی این ترینر مشارکت یک ایستگاه دوچرخه‌سواری با نرم‌افزار تناسب‌اندام است که یکی از ارزان‌ترین اجناس قرن خواهد بود. این دو فناوری نمی‌توانند تنها به‌عنوان کمک‌آموزشی برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای یا به‌عنوان اسباب تمرین برای آن‌هایی که تمایل به ورزش در دماهای زیر صفر را ندارند تصور شوند. قطعاً، این نیازها را برآورده می‌سازند اما آن‌ها برای بازی کردن، رسانه‌های اجتماعی، ارتباط با دوستان، کاوش مکان‌های جدید طراحی‌شده‌اند.

اصول اولیه

ترینر هوشمند Wahoo Kickr یک قطعه تجهیزاتی حرفه‌ای باقیمت بالا است، اما خواهید فهمید که چرا این پول را پرداخت کرده‌اید.

کیکر به نام ترینر دوچرخه‌سواری حرکت مستقیم  شناخته می‌شود. به این معنا که اگرچه برای استفاده از آن نیاز به دوچرخه خود خواهید داشت، نیاز به چرخ عقب یا کاست نخواهید داشت، چرخ عقب را خارج کنید و دوچرخه خود را با اکسل عقب دوچرخه به ترینر متصل کنید (از طریق اکسل‌ها به‌خوبی کار می‌کند)، و زنجیر دوچرخه را در کاست سرعت ۱۱ کیکر حلقه کنید. حال آماده رکاب زدن هستید، و چون حرکت مستقیم است، لازم نیست نگران لغزیدن چرخ بر روی ترینر یا از جا درآمدن چرخ تایر باشید.

هر نیرویی که به رکاب‌ها وارد کنید، وارد ترینر می‌شود و شما می‌توانید به‌شدت رکاب بزنید زیرا کیکر فوق‌العاده باثبات است. ساختار کربن-فولاد سنگین آن احساس ضدگلوله بودن می‌دهد و پاها که برای ثبات بیشتر از هم جداشده‌اند (و برای جمع‌کردن راحت‌تر بر روی‌هم تا می‌خورند) شما را در حالت تعادل و استوار حفظ می‌کنند، حتی در سطح‌های ناهموار (با کمک پای قابل تنظیم پیچشی).

وزن و استواری

وزن و استواری در مکانیسم حرکت واقعی کیکر پیوسته است. زمانی که رکاب می‌زنید، درواقع چرخ طیار ۱۶ پوندی را با می‌چرخانید. چرخ طیار به رکاب زدن یک حس واقعی از اینرسی را می‌بخشد. بنابراین، زمانی که رکاب می‌زنید و بعد از چند ضربه به رکاب، رکاب زدن آسان شد، چرخ طیار به حرکت ادامه می‌دهد مانند سرخوردن دوچرخه، تا زمانی که سرعت شما به‌تدریج کم شود.

kickrback

به‌طور مشابه، از یک توقف مرده در تجهیزات نادرست، کار زیادی لازم است تا به چرخش چرخ طیار برسیم. تقریباً مانند زمانی که سوار دوچرخه می‌شویم. چرخ طیار کمک می‌کند تا حس حرکت که برای یک دوچرخه ایستان ممکن نیست، ایجاد شود. علاوه بر این، ترینر می‌تواند از آن چرخ طیار برای ارائه مقاومت در برابر رکاب زدن شما استفاده کند تا شما احساس کنید که از یک تپه با درجه ۲۰ درصد بالا می‌روید.

ازاین‌رو المان‌های قابل‌اندازه‌گیری وجود خواهند داشت: کیکر می‌تواند به شما بگوید که چقدر سرعت دارید، چه مسیری را طی کرده‌اید و چقدر توان برای رکاب زدن گذاشته‌اید (اندازه‌گیری شده برحسب وات، یک متریک استاندارد در جهان دوچرخه‌سواری). کیکر می‌تواند از طریق بلوتوث با رایانه، تبلت یا کامپیوتر دوچرخه شما، همه این‌ها را انجام دهد، و حتی می‌تواند کارهای بیشتری انجام دهد.

نرم افزار زوئیف

برای به دست آوردن بیشترین کارایی ترینر، آن را با یک نرم‌افزار آموزشی متصل کنید- من عاشق نرم‌افزار Zwift هستم. می‌توانید اهداف تمرینی خود را تعیین کنید، از مربی Zwift برای تنظیم برنامه تمرینی استفاده کنید و تمرین‌های خود را در طول هفته‌های متوالی دنبال کنید و حتی آن‌ها را به نرم‌افزارهای تناسب‌اندام مانند Strava انتقال دهید. بااین‌وجود، قدرت واقعی در تجربه جالب‌توجه پنج «دنیای مجزا» است. شما می‌توانید در واتوپی، ریچمون، لندن، اینسبروک و نیویورک سیتی دوچرخه‌سواری کنید. در هرکدام از این‌ها مسیرهایی وجود دارد که در هنگام دوچرخه‌سواری می‌توانید انتخاب کنید. آنچه را که می‌بینید یک نماد دوچرخه‌سواری بر روی صفحه‌نمایش است که دیگر سوارکاران، ساختمان‌ها، درختان، رودخانه‌ها و مناظر را نشان می‌دهد.

می‌توانید انتخاب کنید که برگردید، مسیر خود را در میانه راه تغییر دهید و هنگامی‌که آواتار شما به یک تپه نزدیک شد، مقاومت درون کیکر به‌طور خودکار زیاد می‌شود. زوییفت برنامه‌ای تنظیم کرده است که در آن شما می‌توانید دوچرخه‌سواری روزبه‌روز یا هفته‌به‌هفته داشته باشید. بنابراین اگر دوستان شما با استفاده از زوییفت دوچرخه‌سواری می‌کنند می‌توانید مطمئن باشید که در دنیای مشابه شما هستند.

همچنین می‌توانید وارد یک گروه دوچرخه‌سواری یا مسابقه دوچرخه‌سواری با دیگران به‌طور هم‌زمان شوید. و این‌ها همراه با همه آن چیزهایی است که شما در دنیای واقعی ممکن است با آن‌ها روبرو شوید: رهبر دوچرخه‌سواری می‌تواند پیام‌های تشویقی برای شما ارسال کند، می‌توانید دوچرخه‌سواران دیگر را حذف کنید (تا رکاب زدن را ساده‌تر کنید)، و می‌توانید باکسانی که در اطراف شما هستند چت کنید. زوییفت حتی این‌قدر هوشمند است که وزن دوچرخه‌سوار را بداند، بنابراین زمانی که در یک گروه تپه نوری می‌کنید، اگر تلاش مشابهی با سوارکار دیگری داشته باشید که وزن کمتری از شما دارد به شما می‌گوید که او از شما جلو می‌افتد.

تجربه زوییفت

zwift-bike

چشم‌انداز زوییفت و احساس ترینر کیکر به شما کمک می‌کند که به‌راحتی وارد دنیایی باورنکردنی شوید. مثل این نیست که با یک ترینر دوچرخه‌سواری می‌کنید. باید به تپه‌ها و تغییر ابزار خود در آماده‌شده برای شیب توجه داشته باشید. حتی می‌توانید به‌آرامی به پشت دوچرخه‌سوار دیگری یا حتی ی غریب ضربه بزنید تا از مسیر خارجش کنید و ازاینجا حس رقابت جرقه می‌زند و شما به‌سختی رکاب می‌زنید تا به دوچرخه‌سواران دیگر برسید به‌طوری‌که آن‌ها می‌توانند صدای نفس‌های شما را از پشت بشنوند.

حال به ابعاد اجتماعی آن می‌پردازیم. دوچرخه‌سوارانی از سراسر جهان در اطراف شما قرار خواهند گرفت؛ می‌توانند با شما چت کنند، می‌توانند شما را تشویق کنند. علاوه بر این، می‌توانید برنامه‌ریزی کنید که با دوستان خود دوچرخه‌سواری کنید. یکی از دوستان من اغلب با پدرش در مسیر مخالف دوچرخه‌سواری می‌کند.

دوچرخه‌سواری فیزیکی نیز عالی است. ترینر باثبات است و به‌آرامی حرکت می‌کند. برخلاف ترینرهای دیگر، تقریباً بی‌صدا کار می‌کند. من ‌بعدازاین که یکی از دوستانم به تخت خواب می‌رود شروع به تمرین می‌کنم، و او حتی یک اتاق با من فاصله دارد، بلندترین صدا صدای نفس‌های من و تعویض دنده‌ها است، نه غژغژ و چکاچاک بیشتر ترینرهای دیگر. ممکن است این مشکل بزرگی به نظر نرسد اما اگر شما با دیگران زندگی می‌کنید یا در فضایی با دیوارهای باریک در کنار آپارتمانی دیگر، این ترینر می‌تواند تا حد زیادی زمان دوچرخه‌سواری را شما افزایش دهد.

افزودنی‌ها

حتی اگر به دنبال تجربه‌های شگفت‌انگیز دیگری هستید، کیکر دارای چند افزودنی است که شما می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید. Kickr Headwin یک باد زن است که هرچقدر شما سریع‌تر دوچرخه‌سواری کنید باد بیشتری به شما می‌زند. هر چه دوچرخه‌سواری سریع‌تر باشد، باد بیشتری به شما می‌خورد و بالعکس. این کار دو مزیت دارد یکی که دوچرخه‌سواری را برای شما شبیه‌سازی می‌کند و یکی هم که شما را خنک می‌کند. الگوی باد زن برای مکان‌های خاص هدف‌گذاری شده است مانند سر و پاهای شما،  تا باد را درجایی که بیشتر به آن نیاز دارید بوزد.

شما هم‌چنین می‌توانید کیکر را با Kickr Climb جفت کنید. چرخ جلوی خود را باز کنید و محل انشعاب جلویی را بر روی climb قرار دهید. زمانی که شما نزدیک به تپه می‌شوید، Climb جلوی دوچرخه شما را تا ۲۰ درصد بلند می‌کند تا احساس کنید زاویه یک تپه را دارید. و شیب برگشت را تا ۱۰ درصد نیز تنظیم می‌کند. این کار یکی دیگر از جنبه‌های جالب‌توجهی است که می‌تواند به شما احساس دوچرخه‌سواری در جاده را دهد و به‌اندازه کافی ثبات دارد تا به شما اجازه دهد از روی زین بلند شوید و با پاهایتان سخت‌تر رکاب بزنید.

درمجموع

ترکیب کیکر با زوییفت  نزدیک‌ترین حالتی است که شما می‌توانید احساس کنید در خارج از خانه دوچرخه‌سواری می‌کنید. احساس دوچرخه‌سواری با دوچرخه را دارد، خیلی شبیه به دوچرخه‌سواری با دوچرخه است و به شما هیجان دوچرخه‌سواری را می‌دهد که داشتن این‌ها در زیرزمین یا اتاق بغل سخت است.

این‌یک جلسه آموزشی خسته‌کننده نیست، بیرون رفتن برای دوچرخه‌سواری است.

این ترینر برای دوچرخه‌سواران حرفه‌ای عالی است اما هم‌چنین برای تازه‌کارانی که به دنبال این هستند که یک هدف برای ورزش داشته باشند هم عالی است. ترینرهای باقیمت کمتری هم وجود دارند و قطعاً آن‌ها بسیاری از نیازهای دوچرخه‌سواری را برآورده می‌سازند. اما اگر شما از پس هزینه این‌یکی برمی‌آید، با کیکر شما یک تجربه، یک بازی ویدیویی، یک تمرین و راهی برای در ارتباط بودن را به دست خواهید آورد.

به‌علاوه، بسیار سرگرم‌کننده است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید