stream

هرگز زمانی ساده‌تری برای شروع به جریان انداختن و اجرای بازی‌های PC آنلاین خود نمی‌تواند وجود داشته باشد.  چه بخواهید بازی خود را با چند دوست به اشتراک بگذارید و یا روی تویچ شروع به اجرا کنید،  ابزارهای به جریان انداختن و پخش در حال حاضر درون همه چیز ساخته شده ‌است. در اینجا بهترین ابزار را برای کار پیدا کنید.

شما می‌توانید از استیم (Steam) و ویندوز ۱۰، و با استفاده از درایورهای گرافیک NVIDIA و AMD، یا حتی ابزارهای همه‌پخش سنتی برای به جریان انداختن (بازی‌ها) استفاده کنید. این ویژگی همچنین در پلی استیشن ۴ و ایکس‌باکس وان ساخته شده است، بنابراین حتی گیمرها (کسانی که به صورت حرفه‌ای به انجام بازی‌های کامپیوتری مشغول هستند) می‌توانند از این سرگرمی بهره‌مند شوند.

پخش‌کردن استیم (Steam)

steam stream

چگونه بازی‌های خود را با استیم پخش کنید.

همه‌پخش در استیم ساخته شده ‌است (یا تعبیه شده است)، بنابراین این یک راه مناسب برای همه‌پخشی بدون هیچ نرم‌افزار اضافی است. اگر همه‌پخشی را فعال کنید، دوستان شما در استیم می‌توانند بازی شما را بدون هیچ نرم‌افزار دیگری تماشا کنند. شما حتی می‌توانید آن را به حالت “دوستان بتوانند بازی‌های من را تماشا کنند” تنظیم کنید و استیم به دوستان شما اجازه می‌دهد که از لیست دوستان تان در بازی وارد شوند، و در نتیجه تنها در صورتی که کسی بخواهد بازی را تماشا کند، بازی را به صورت آنلاین پخش می‌کند.

از همه‌پخشی استیم نیز می‌توان برای به جریان انداختن و پخش عمومی استفاده کرد. اگر شما گزینه “هر کسی بتواند بازی‌های من را تماشا کند” را انتخاب کنید، مردم می‌توانند جریان شما را از صفحه Community > Broadcasts در استیم پیدا کنند. اما اگر شما واقعاً می‌خواهید به طور عمومی به جریان انداختن و پخش داشته باشید و مخاطبان بیشتری بسازید، احتمالاً تعداد بینندگان بیشتری در سرویس‌هایی مانند تویچ و یوتیوب زنده به نسبت استیم پیدا خواهید کرد.

در حالی که استیم به شما این اجازه را می‌دهد که میکروفن خود را فعال کنید تا بتوانید در این جریان یا پخش صحبت کنید، اما هیچگونه پشتیبانی از وب‌کم وجود ندارد؛ بنابراین بینندگان شما نمی‌توانند شما را ببینند.

تجربه گرافیک NVIDIA GeForce برای تویچ، فیسبوک، و یوتیوب

Nvidia Stream

چگونه بازی کامپیوتر شخصی خود را با تجربه NVIDIA GeForce در تویچ به جریان اندازید

NVIDIA اکنون دارای ویژگی‌های همه‌پخشی بازی است که در نرم‌افزار تجربه GeForce خود ساخته شده‌است. شما احتمالاً در صورتی که سخت‌افزار گرافیکی NVIDIA را روی کامپیوترتان نصب کرده باشید، آن را نیز نصب کرده‌اید. همه‌پخشی بازی NVIDIA می‌تواند در تویچ، فیسبوک لایو، یا در یوتیوب لایو پخش شود، اما تنها می‌تواند در یک زمان در یک سرویس پخش شود.

این کار با استفاده از همان تکنولوژی زیرساختی NVIDIA ShadowPlay برای ثبت و ذخیره بازی استفاده می‌کند. اگر به ساخت چنین برنامه‌ای علاقه‌مند هستید، این تکنولوژی راه آسانی برای شروع به پخش شدن در سایت تویچ یا یوتیوب لایو را فراهم می‌کند. این تکنولوژی می‌تواند حتی در فیسبوک نیز پخش شود، بنابراین مکانی مناسب وجود دارد که در آن دوستان شما می‌توانند جریان یا پخش شما را بدون نیاز به ارسال هرگونه لینکی ببینند.

این ویژگی نسبتاً قدرتمند است، و به شما این امکان را می‌دهد که اگر بخواهید بر روی جریان یا پخش صحبت کنید، برای میکروفن از حالت‌های push-to-talk یا always-on استفاده کنید. همچنین می‌توانید ویدئویی را از وب‌کم خود وارد کنید، و یک اندازه و موقعیت برای فید ویدیویی انتخاب کنید. این روش حتی از تعدادی پوشش (کراوات) سفارشی نیز پشتیبانی می‌کند، بنابراین می‌توانید جریان و پخش خود را با تصاویر تزیین کنید.

AMD ReLive برای تویچ، فیسبوک، یوتیوب، و غیره

AMD stream

AMD همچنین یک تابع پخش بازی دارد که در نرم‌افزار خود به عنوان بخشی از Relive ساخته شده ‌است. نرم‌افزار Relive می‌تواند در تویچ، فیسبوک لایو، یوتیوب لایو، مایکروسافت میکسر، سینا ویبو، یا استیج تن اجرا شود.

همانطور که تجربه NVIDIA GeForce، این (AMD) راهی برای شروع به استفاده از نرم‌افزار درایور گرافیکی شما فراهم می‌کند. Radeon relive AMD در سیستم‌هایی با سخت‌افزار AMD گرافیکی، از Graphics Core Next (GCN) پشتیبانی می‌کند، که باید اصولاً هر کارت AMD رومیزی ساخته شده از سال ۲۰۱۲ را شامل شود.

تنظیمات جریان یا پخش را می‌توان از برنامه کاربردی AMD Radeon Settings سفارشی کرد (فقط کافیست از ReLive > Streaming استفاده کرد). کلیدهای ترکیبی Alt + Z را فشار دهید و روی دکمه “Broadcast” کلیک کنید تا زمانی که آماده هستید شروع به پخش برنامه کنید.

به جریان انداختن Battle.net برای فیسبوک

battle.net stream

راه‌انداز Battle.net Blizzard یک ویژگی پخش یکپارچه دارد، اما تنها می‌تواند در فیسبوک لایو پخش شود. این راه‌انداز نمی‌تواند در تویچ یا سرویس‌های دیگر به جریان انداخته شده و پخش شود. این تنها به شما این امکان را می‌دهد که بازی‌های Blizzard مانند Overwatch، Hearthstone،II  Starcraft، Diablo III، Heroes of the Storm و World of Warcraft را پخش کنید.

برای استفاده از این ویژگی، ابتدا باید بر روی آیکون دوربین ویدئویی در گوشه سمت راست بالای راه‌انداز Battle.net کلیک کنید تا با یک حساب کاربری Facebook ثبت‌نام کنید. هنگامی که شما این کار را کردید، می‌توانید Ctrl + F۱ را در یک بازی برای شروع پخش فشار دهید. این hotkeys و دیگر گزینه‌های جاری سازی از درون راه‌انداز قابل تنظیم هستند. فقط روی Blizzard> Settings> Streaming کلیک کنید.

پخش ویندوز ۱۰ برای مایکروسافت میکسر (Microsoft Mixer)

microsoft stream

چگونه می‌توانید با استفاده از میکسر ویندوز ۱۰ بازی کامپیوتر شخصی خود را به جریان یا پخش زنده بیاندازید؟

ویندوز ۱۰ یک ویژگی همه‌پخشی بازی را دارد، اما تنها برای سرویس میکسر (مایکروسافت) جریان و پخش دارد. این قسمتی از Game Bar است و باید در هر جایی که Game Bar کار می‌کند، کار کند.

این، به این دلیل مناسب است که می‌توانید تنها با یک حساب مایکروسافت، فشار چند کلید و بدون هیج نرم‌افزار اضافی، جریان و پخش داشته باشید. هر کسی که بخواهد پخش شما را تماشا کند می‌تواند آن را در مسیر http://mixer.com/your_xbox_gametag_name  در مرورگر وب مشاهده کند.

سرویس میکسر مایکروسافت دارای شنونده و مخاطب کمتری نسبت به تویچ است، بنابراین اگر می‌خواهید یک برنامه مانند آن را داشته باشید، توصیه نمی‌شود. اما ویژگی همه‌پخشی ویندوز ۱۰ هنوز یک راه عالی برای شروع پخش کردن بازی با برخی از دوستان بدون یک فرآیند راه‌اندازی پیچیده است.

بر خلاف ویژگی پخش برنامه استیم، میکسر می‌تواند ویدئو را از وب‌کم شما و همچنین صوت را از میکروفن شما جاسازی کند.

OBS برای پخش قدرتمند روی تویچ و دیگر سرویس‌ها

OBS stream

چگونه می‌توان یک بازی PC را در تویچ با استفاده از OBS به جریان انداخت.

اگر به دنبال چیزی پیشرفته‌تر هستید – یا اگر می‌خواهید در تویج، فیسبوک لایو یا یوتیوب لایو پخش کنید، و نرم‌افزار NVIDIA GeForce Experience یا AMD Relive را ندارید – می‌توانید از نرم‌افزار Broadcaster Open (OBS) استفاده کنید.

قبل از NVIDIA، AMD، مایکروسافت، و Valve شروع به ارائه این ویژگی کردند، ابزارهایی مانند OBS تنها بازی در شهر بودند. OBS به طور خاص هنوز برای پخش در تویچ محبوب است، و با تنظیمات پیشرفته‌تر بسیار، قابل پیکربندی است که در نرم‌افزار مانند استیم، میکسر، Experience GeForce، و AMD Relive پیدا نخواهید کرد. برای مثال، می‌توانید همه انواع پوشش‌های تزئینی، منابع محتوا و انتقال‌های صحنه را پیکربندی کنید.

شما احتمالاً اگر می‌خواهید با برخی از دوستان بازی کنید نباید از اینجا شروع کنید، چون پیچیده‌تر است و طولانی‌تر می‌شود. با این حال، اگر در مورد انتقال به تویچ یا خدمات دیگر جدی هستید و به دنبال گزینه‌هایی هستند که ابزارهای بالا آن را به شما نمی‌دهند، OBS جایی است که شما آن‌ها را پیدا خواهید کرد. همچنین می‌تواند برای پخش برنامه‌های دیگر از جمله فیسبوک لایو و یو تیوب لایو نیز پیکربندی شود.

ابزارهای دیگری نیز مانند Xsplit وجود دارند. اما OBS به طور خاص محبوب و رایگان است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید