اندروید و اپل مدت‌هاست به افراد راهی برای ردیابی و غیرفعال‌ کردن دستگاه‌هایشان از راه دور ارائه کرده‌اند. مایکروسافت نیز با فراهم کردن امکان ردیابی و قفل کردن رایانه‌ی دارای ویندوزتان با استفاده از “Find My Device” در ویندوز ۱۰ به آنها پیوسته است.

Find My Device از داده‌های مکانی دستگاه شما استفاده می‌کند تا به شما در یافتن آن زمانی که گم شده یا دزدیده شده کمک کند. شما می‌توانید از همین سرویس استفاده کنید تا اطمینان حاصل کنید دستگاه قفل شده تا کسی نتواند از آن استفاده کند، و همچنین اطلاعاتی را در مورد اینکه افراد چطور می‌توانند آن را به شما بازگردانند نمایش دهید.

دستگاه باید ملزوماتی را داشته باشد تا بتواند از این قابلیت استفاده کند:

  • باید به اینترنت متصل باشد.
  • باید از قبل Find My Device را بر روی رایانه فعال کرده باشید.
  • باید یک حساب کاربری بر روی دستگاه داشته باشید که از اختیارات مدیریتی (Adminstrator) بهره‌مند بوده و حساب مایکروسافت باشد. نمی‌توانید این کار را با یک حساب کاربری محلی (آفلاین) انجام دهید.

با فرض بر اینکه دستگاه شما این شرایط را برآورده می‌کند، بیاید نگاهی به نحوه‌ی استفاده از Find My Device بیندازیم.

صفحه‌ی حساب کاربری مایکروسافت را در یک مرورگر اینترنت باز کنید، کلمه‌ی عبور خود را وارد کنید، و سپس بر روی “Sign In” کلیک کنید.

sign in microsoft

از صفحه‌ی اصلی، بر روی لینک “Show Details” که زیر دستگاهی که می‌خواهید آن را قفل کنید قرار گرفته کلیک کنید.

Show Details

در صفحه‌ی بعدی، بر روی ” Find My Devic ” کلیک کنید.

Find My Devic microsoft

اگر موقعیت دستگاه شما نشان می‌دهد که دستگاه جایی است که شما انتظارش را ندارید، بر روی “Lock” کلیک کنید تا قفل کردن دستگاهتان را شروع کنید.

قفل کردن دستگاهتان همه‌ی کاربران فعال را از سیستم خارج می‌کند و حساب‌های کاربری محلی را از کار می‌اندازد. بر روی ” Next ” کلیک کنید.

Lock your device

در صفحه‌ی بعدی، می‌توانید یک پیام شخصی‌سازی شده تنظیم کنید تا به افراد کمک کند دستگاه شما را بازگردانند. پیام هنگامی که کسی دستگاه شما را روشن کند بر روی صفحه‌ی قفل آن ظاهر می‌شود.

بعد از آن، اگر فکر می‌کنید اطلاعات حساب شما لو رفته است، پیشنهاد می‌کنیم کلمه‌ی عبور خود را تغییر دهید تا جانب احتیاط را رعایت کرده باشید. پس از آنکه دستگاه خود را یافتید، می‌توانید با استفاده از حساب کاربری مدیریتی (Adminstrator) برای رایانه‌ی خود به سیستم وارد شوید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید