مدیریت فروش در عمل به طور مثبت بر همه افراد درگیر در چرخه فروش تأثیر می گذارد. هرچه فرآیند فروش بیشتر شود، مدیر بیشتر با زمان سازگار می‌شود و آن را در طول زمان بهبود می‌بخشد، احتمال بیشتری وجود دارد که تیم شما به عملکرد بالایی دست یابد. به همین ترتیب ما سه جنبه از مدیریت فروش را مشخص کردیم، سه سهامدار کلیدی در فرآیند مدیریت فروش وجود دارد: مدیر فروش، فروشنده و مشتری.

مدیریت فروش

یک مدیر فروش فردی است که تیم فروش یک سازمان را هدایت می‌کند، به فرآیندهای خود نظارت می‌کند، و نوعاً مسیول توسعه و رهبری استعداد است.

نظم و ترتیب و  هدف برای مدیریت فروش ضروری است چرا که آن‌ها معمولاً به برنامه‌ریزی و اجرای اهداف گسترده شرکت نیاز دارند. داشتن یک فرآیند مدیریت موثر به آن‌ها این امکان را می‌دهد که شرکت خود را به جلو برانند. آن‌ها یک چشم‌انداز روشن‌تر از جایی خواهند داشت که در میان رقبای خود بایستند و بدانند چگونه در رقابت جلو بمانند.

فروشنده

یک فروشنده نماینده کمپانی خود است و در تماس مستقیم با مشتریان احتمالی چه در تلفن و چه به صورت آنلاین است.

فروش دشوار است؛ برای موفقیت، شما باید بتوانید پایگاه فعلی خود را درگیر کنید و در عین حال کسب و کار خود را نیز گسترش دهید.

فروش دشوار است؛ برای موفقیت شما باید بتوانید پایه فعلی خود را در هنگام گسترش دسترسی خود به کار بگیرید. مانند مدیر فروش، نظم و ترتیب و  هدف از طریق مدیریت موثر فروش، اعتماد به نفس را افزایش می‌دهد و باعث می‌شود که فروشنده دید بهتری از کار آن‌ها داشته باشد.

مشتری

مشتری قطعاً تجربه بهتری خواهد داشت و تمایل بیشتری به سود از شرکت شما دارد و محصول یا خدمات شما را با فرآیند مدیریت فروش موثر خواهد خرید.

با خوب کار کردن این بخش ها, یک شرکت می‌تواند خود را برای موفقیت به ویژه در برابر رقبای خود آماده کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید