در زیر پنج ویژگی یک رهبر تحولگرا وجود دارد:

چشم‌انداز روشن

رهبران تحولگر دیدی از چیزی دارند که می‌خواهند به آن دست یابند و توانایی برقراری ارتباط شفاف این دیدگاه.

این امر منجر به درک هر کسی در سازمان می‌شود که درک می‌کند از آن‌ها به عنوان افراد و تیم‌ها برای رسیدن به این هدف، نیاز است. آیا چشم‌انداز شما روشن است؟ آیا لازم است اصلاح شود؟

شجاعت

یک رهبر موثر به شجاعت نیاز دارد؛ تمایل به پذیرش چالش‌های جدید، ریسک‌های حساب‌شده، اتخاذ تصمیمات دشوار، و تمایل به بیرون رفتن از یک جز برای چیزی که به آن اعتقاد دارند.

رهبران تحولگر، شهامت ایجاد یک دیدگاه را دارند و تصمیم‌گیری دشوار برای رسیدن به آن را انجام می‌دهند.

خود انگیزشی

رهبران باید شور و اشتیاق خود را از درون به آتش بکشند. آنها بر هیچ کس دیگری تکیه نمی کنند تا به آنها نیاز داشته باشند.

رهبران تحول گرا اشتیاق و انگیزه ای دارند که دیگران می توانند از آن احساس و تغذیه کنند. آیا شما در مورد دیدگاه خود علاقمند هستید و مایل به انجام کار سخت مورد نیاز برای دید خود هستید؟

الهام بخشی

رهبران تحولگر، براساس اشتیاق شخصی خود، توانایی الهام بخشیدن به دیگران را دارند و آن‌ها را به بدست آوردن دید خود و اجرای آن در تمام سطوح شرکت ترغیب می‌کنند.

چگونه به پیروان خود انگیزه ایجاد تغییر را می‌دهید؟ آیا در انگیزه دادن و الهام بخشیدن به تیم خود موثر هستید؟

ارتباطات شخصی

تعامل شخصی مهم است. تاثیر یک “سلام” ساده در راهرو و یا مکالمه در لابی باعث می‌شود که افراد احساس مهمی داشته باشند و می‌خواهند بخشی از دیدگاهی باشند که یک رهبر برای شرکت ایجاد کرده‌است.

شما این توانایی را دارید که هر یک از اعضای تیم خود را در یک سطح شخصی تحت‌تاثیر قرار دهید. آخرین باری که وقت کردید تا به تیم تان گوش دهید و آن‌ها را به عنوان افراد بشناسید؟

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید