با ایمیل مستقیم، دو متغیر کلیدی وجود دارد – که شما (فهرست پستی تان) را هدف قرار می‌دهید و چیزی که آن‌ها را ارسال می‌کنید (لیست پستی شما). از بین اینها، فهرست پستی مهم‌ترین عامل است.

شما باید پیام خود را به کسانی که به احتمال زیاد به اجتناب از هدر رفتن و افزایش نرخ پاسخ پاسخ می‌دهند، هدف قرار دهید. اندازه‌ای چشم‌انداز شما مشتریان فعلی شما هستند. برای راه‌اندازی کسب‌وکار از منابع جدید، باید افرادی را که با پروفایل مشتریان موجود مطابقت می‌کنند شناسایی کنید.

برای اصلاح بیشتر عملیات نامه, می‌توانید پایگاه‌داده خود را بخش‌بندی کرده و پیام‌های بسیار هدفمند را به افراد با عادات خرید و یا پروفایل‌های خاص ارسال کنید. زمانی که مشخص کردید چه کسی بهترین پاسخ را به شما می‌دهد, می‌توانید فهرست پستی جدیدی از چشم‌اندازها را که با آن پروفایل مطابقت دارند, اجاره یا خریداری کنید.

همچنین باید در مورد بهترین روش تحویل برای ایمیل مستقیم خود تصمیم بگیرید. اگر می‌خواهید پستی را حذف کنید, می‌توانید آن را به روش عادی ارسال کنید. اگر می‌خواهید یک آدرس خاص بدون نیاز به نام و آدرس بگیرید, این می‌تواند ارزش امتحان کردن در خانه را داشته باشد. دقت کنید که منابع را به درستی کنترل کنید. اگر تردید دارید, به مبارزه خود بپردازید و به دسته‌های کوچک‌تر بفرستید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید