تعریف: کمپین تبلیغاتی

تبلیغات یکی از حوزه‌های کلیدی آمیخته بازاریابی است. این فرآیند تعامل و ارتباط با مخاطب هدف است. ارسال پیام‌های به موقع, مرتبط و معاصر از طریق رسانه‌های مناسب برای این ارتباط بسیار حیاتی است. بنابراین ارتباط موثر بین فرستنده و مخاطب هدف مشترک است.

کمپین تبلیغاتی مجموعه‌ای از تبلیغات با استفاده از ابزارهای بازاریابی مختلف است که پیام‌های مشابه و افکار را برای ترویج یک کسب‌وکار یا یک رویداد به اشتراک می‌گذارند. منابع مختلف رسانه‌ای مثل روزنامه‌ها، بیلبورد، تبلیغات تلویزیونی و فضای دیجیتال در کمپین تبلیغاتی متداول استفاده می‌شوند.

کمپین تبلیغاتی

واژه “تبلیغات” ممکن است به تصاویری از آگهی‌های تبلیغاتی متوسل شود که در آن‌ها سازمان‌ها سعی می‌کنند مصرف کنندگان را متقاعد کنند که کالاها و خدمات خود را بخرند. با این حال، تبلیغات تنها در مورد آگهی نیست. این ترکیب تبلیغاتی ابزارهای ارتباطی مختلفی دارد و ابزارهای مختلف باید براساس مخاطب هدف باشند و در کمپین‌های مختلف مانند بازاریابی مستقیم، تبلیغات فروش و حمایت می‌تواند مورد استفاده قرار گیرد. اما پیام‌ها در سراسر این ابزارهای مختلف باید با دقت سفارشی شوند و برای برآورده کردن اهداف کمپین تبلیغاتی طراحی شوند.

فرآیند تبلیغاتی تبلیغاتی

۱. بازار هدف (کاربران فعلی، ، تصمیم گیرندگان) را شناسایی کنید.

۲. شناسایی کانال ارتباطی (پست مستقیم، آگهی روزنامه)

۳. هدف کمپین  را مشخص کنید.

۴. ترکیب تبلیغات را مشخص کنید

۵. توسعه پیغام‌های شفاف و بدون ابهام

۶. بودجه را تخصیص دهید

۷. ارزیابی اثربخشی کمپین

برخی از کمپین‌های تبلیغاتی برای به دست آوردن مشتریان جدید طراحی شده‌اند، در حالی که برخی دیگر بر حفظ مشتریان موجود تمرکز می‌کنند. بدون توجه به اینکه هدف چه کسی است، یک شرکت باید هدف مشخصی داشته باشد که بتواند پیش از آغاز فعالیت تبلیغاتی جدید، کمیت را تعیین کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید