شرکت‌ها به خاطر به دست آوردن نتایج  خوب، میلیون‌ها دلار صرف طراحی لوگو های شرکت خود کرده‌اند. طراحی یک لوگوی بد می‌تواند باعث نابودی یک برند شود.

هنگامی که پوشاک Gap تلاش کرد لوگو خود را در سال ۲۰۱۰ تجدید کند، واکنش عمومی و سهامداران شدید بود. یکی از نویسندگان مجله بازاریابی هاروارد اعلام کرد : “آرم شبیه چیزی است که هامستر حیوان خانگی من در پاورپوینت می تواند انجام دهد.”

اما تحقیقات جدید نشان می‌دهد که برای یک آرم چیزهایی بیش از جذابیت ظاهری وجود دارد. مطالعه انجام‌شده توسط یک تیم بین‌المللی از محققان نشان می‌دهد که افراد ارزیابی‌های پیچیده‌ای از یک شرکت یا محصول براساس شکل لوگو انجام می‌دهند.

پژوهشگران در مجله تحقیقات مصرف کننده نوشته‌اند: ” پنج آزمایش نشان می‌دهند که تنها دایره المعارف و زاویه ی یک لوگوی تجاری به اندازه ای قدرتمند است که میتواند بر درک ویژگی‌های یک محصول یا شرکت تاثیر بگذارد.”

برای شرکت‌ها کافی نیست که سعی در جذب مصرف کنندگان با تخفیفات قیمتی, حمایت خوب مشتری, یا الزامات فنی خاص محصول  داشته باشند. در عوض, شرکت‌ها باید تاکید ویژه‌ای بر طراحی و آگاهی برند داشته باشند و تلاش کنند ارتباطات قوی و عاطفی با نام تجاری خود را در میان مشتریان برای توسعه و حفظ یک مزیت رقابتی ترویج دهند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید