رهبری تحول گرایی یکی از روش های تحقیق، مورد مطالعه و بحث در مورد رهبری است که تا کنون وجود داشته است. این نیز تا حد زیادی تحت تأثیر بسیاری از رویکردهای رهبری که امروزه استفاده می شود، گرچه بسیاری از این رهبران حتی نمی دانند که وجود دارد.

رهبری تحولگر یک سبک مدیریتی است که برای ایجاد فضای بیشتر به کارکنان برای خلاق بودن، نگاه به آینده و یافتن راه‌حل‌های جدید برای مشکلات قدیمی طراحی شده‌است. رهبران تحولگر به نیروی کار خود انگیزه می‌دهند و به نیروی کار خود انگیزه می‌دهند – آن‌ها به کارمندان آموزش‌دیده اعتماد می‌کنند و گام‌های مشخصی برای قدرت دادن به آن‌ها برای گرفتن قدرت بیشتر بر سر تصمیمات در شغل‌های اختصاص‌داده‌شده خود اتخاذ می‌کنند.

رهبر تحولگرا به توسعه هر دو تیم علاقمند است. آن‌ها هدفشان توانمند سازی مردم تحت رهبری آنهاست تا بتوانند به پتانسیل کامل خود برسند، مهارت‌ها و توانایی‌های خود را بهبود بخشند، و به استعدادها و ارزش‌های بی‌نظیر خود اعتماد کنند.

آن‌ها تلاش‌های زیادی برای درک توانایی‌های یک فرد، مهارت‌ها و نیازها انجام می‌دهند و سپس مربیگری و مشاوره را برای کمک به موفقیت در موقعیت خاص خود ارائه می‌کنند. برای تیم، رهبر تحولگرا ارزش‌ها و اعتقادات مشترک را قبول می‌کند و مردم را به رسیدن به اهداف مشترک تشویق می‌کند.

واژه “رهبری تحول آمیز” اولین بار توسط تاریخدان و دانشمند علوم سیاسی، جیمز مک گرگور در اواخر دهه ۱۹۷۰ ابداع شد، و برای تمایز سبک رهبری الهام‌بخش از رهبری معاملاتی متعارف استفاده شد.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید