اعتماد به نفس با تمرین و تمرین هر روزه بدست می آید.

درخواست های خود را مدام برای خود مرور کنیم،از حواب منفی نترسیدحتی اگر برای شما خوشایند نباشد.این جواب های منفی ارزش و توانایی های شما را زیر سوال نمی برد.چون هیچ تاثیر منفی در زندگی شما نمی گذارد.

میزان مشخصی از اعتماد به نفس از قرارهای موفقیت آمیز با دیگران حاصل می شود.اما نباید تمام وقت خود برای براورده کردن انتظارات دیگران هدر دهید.این باعث می شود شمادیگر خود را نشناسیدو حس دقیق و درستی از نقاط قوت و ضعف خود بدست نیاورید،زمانی که برای زندگی الگو و چارچوب نداشته باشید داشتن اعتماد به نفس در موقعیت های جدید برای شما سخت می شود،و این باعث می شود دیگران راحت تر شما را به چیزی که می خواهند متمایل کنند و این باعث ناراحتی شما خواهد شد. از خود بپرسید به چه چیزی فکر می کنید و چه ارزش هایی برای شما مهم هستندو سپس متعهد شوید که رفتارها و تصمیمات خود را حول آن ارزش ها متمرکز کنید.در طول زمان مردم ثبات شما را خواهند دید و به شما اعتماد خواهند کرد و این باعث افزایش اعتماد به نفس شما می شود.

کسانی که اعتماد به نفس ندارند تعاریف دیگران از خود را رد می کنند اما این فروتنی نیست در واقع شما خیلی ساده دیگران را نسبت به خود در اولویت قرار می دهید.

مغز شما در واکنش به احساسات سریع تر از منطق است ، به همین دلیل است که شما دچار احساس ترس می شوید.برای اینکه ترس را کنار بگذارید باید به مغز خود نشان دهید که اگر تلاش کنید چه اتفاقی می افتد.بسیار ساده و هدفمند اگر طریق یادگیری تجربیات خود را افزایش دهید برای برطرف کردن این ترس نیاز به انجام دادن کار های عجیب و غریب نیست ، روی کار های ساده تمرکز کنید مثلا تمیز کردن انبار پر از سوسک و عنکبوت ، پیدا کردن مسیر جدید برای رسیدن به مقصد خود بدون استفاده از GPS،سفارش غذایی که تا به حال امتحان نکرده اید.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید