بهترین برند ها چگونه در سراسر جهان به رسمیت شناخته می شوند؟

تقریبا هر کسی با دیدن یک سیب گاز زده پشت لپ تاپ به راحتی برند آن را تشخیص می دهد.یا علامت کتانی های شرکت نایک ، این برند ها به یک وضعیت نمادین رسیده اند.

آنها نه تنها در سراسر جهان شناخته می شوند بلکه برای دهه ها در خاطرات باقی می مانند.آیا رازی برای دستیابی به چنین وضعیتی وجود دارد؟

سون یو فارغ التحصیل دانشگاه استنفورد،مشاور و طراح شرکت هایی همچون نورث فیس،رنگلر و تیمبرلند، در مقاله خود با نام مزیت رقابتی به سوال زیر پاسخ می دهد.

چرا برخی برند ها نمادین می شوند و نمادین باقی می مانند و برخی دیگر از یاد ها خارج می شوند؟

یو بیش از ۵۰ شرکت را مورد بررسی قرارداد تا هر انچه برای تبدیل شدن به یک نماد است را جمع اوری کند.که نتیجه این بررسی ها به شرح زیر است:

  • منحصر به فرد بودن:

یک برند در مرحله اول چیزی نیاز دارد تا مورد توجه قرار گیرد و دیده شود.محصول باید یک عنصر منحصر به فرد داشته باشد.که ان را در رقابت متمایز کرده و مورد توجه مردم قرار دهد.برای مثال نقطه قوت نایک عملکرد بهتر در طول فعالیت های فیزیکی بود.اکثر کفش های ورزشی در طول عمر خود ۴۰% لژ خود را از دست می دهند اما کفش های کتونی نایک فرم خود را تا آخر حفظ می کنند.که این مزیت تبدیل به امضای نایک شده است.

رستوران های این-اند-اوت اولویت خود را محصولات مصرفی تازه قرارداد و با آماده کردن غذا در جلوی مشتری خود را برند پیش رو در این صنعت قرار داد.

  • از نظر دهنی و احساسی:

پس از متمایز کردن محصول دومین گام قدرت ماندگاری است.محصولاتی ماندگار می شوند که ارزش خاصی برای مصرف کننده ایجاد می کنند مثلا گوگل زمانی که برای اولین بار موتور جستجوی خود را معرفی کرد.نه تنها نتایج جستوی بهتری را تولید کرد بلکه طراحی صفحه آن بسیار ساده بود بدین معنی که محصولی آسان برای استفاده کردن است.

  • ادامه دادن به خلاقیت:

پیشنهاد می شود برندهایی که رو به زوال هستند به عناصری که آنها را در وهله اول محبوب کرده است بازگردند تا به نواوری جدیدی دست نزنید نمی توانید فراتر از دیگران باشید اشتباهی که بسیاری از شرکت ها انجام می دهند و تمرکز خود را روی محصولات پر فروش قدیمی خود قرار می دهند یا انها را با کمی اصلاح به بازار عرضه می کنند.مردم تلاش برای ایجاد محصول جدید را تشخیص می دهند و همین باعث افزایش اعتماد انها به برند شما می شود.

  • مشتریان وفادار خود را به سخنگویان خود تبدیل کنید:

بسیاری از شرکت ها به اشتباه تمرکز خود را روی تبلیغات و توسعه برنامه های رسانه ای می گذارند اما یک بودجه بزرگ با بازاریابی بهتر برابرنیست.یو پیشنهاد می دهد شرکت ها بر روی یک محصول که توسط گروه کوچکی از مردم مورد توجه قرار گرفته است تمرکز کنند.تا علت علاقه مردم را متوجه شود.اگر محصول شما برای ۱۰۰ نفر کالای ضروری محسوب شود بهتر است تا ۱ میلیون نفر نام برند شما را بشناسند.اگر مردم محصول شما را ضروری بدانند به ان وفادار می شوند و همین مشتریان در شبکه های اجتماعی برای شما تبلیغات و بازاریابی موثری  انجام خواهند داد.برای مثال اپل در جعبه های کامپیوتر یک بسته استیکر قرار داد که برای او هیچ هزینه ای نداشت  اما مشتریان این استیکرها را به همه وسایل خود وصل کردند و از این طریق میلیون ها اگهی برای این شرکت ایجاد شد.

  • لوگوی چشم نواز همه چیز نیست:

لوگو بسیار مهم است زیرا مغز انسان اماده تشخیص علامت هاست یک مطالعه  MIT نشان داد مغز می تواند مفاهیم را با تصویری در حدود ۱۳ میلی ثانیه به رسمیت بشناسد اما اگر لوگو یک داستان یا معنای خاصی پشت خود نداشته باشد از قدرتش کم می شود. لوگو باید چیزی فراتر از نماد شناخته شده برای کسب و کار شما باشد در غیر اینصورت خواهید باخت.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید