بازاریابی چیست؟

بازاریابی به فعالیت های یک شرکت مرتبط با خرید و فروش یک محصول یا خدمات اشاره دارد. این شامل تبلیغات، فروش و تحویل محصولات به مردم است. افرادی که در بخش بازاریابی شرکت ها کار می کنند، سعی می کنند مخاطبان هدف را با استفاده از شعارها، طراحی بسته بندی، تاییدیه های مشهور و قرار دادن رسانه های عمومی، مورد توجه قرار دهند.

شکستن بازاریابی پایین

بازاریابی چیزی است که یک شرکت برای به دست آوردن مشتریان و حفظ روابط با آنها می کند. حتی وظایف کوچک مانند نوشتن نامه های سپاسگزار، بازی کردن گلف با یک مشتری احتمالی، بازخوانی سریع تماس ها و دیدار با مشتری قبلی برای قهوه بازاریابی است. هدف از بازاریابی این است که محصولات و خدمات شرکت را به افرادی که نیاز دارند و می خواهند از سودآوری اطمینان حاصل کنند، مطابقت دهند.

چهار قسمت بازاریابی محصول، مکان، قیمت و تبلیغات هستند.

محصول به یک آیتم یا اقلامی اشاره میکند که یک کسب و کار قصد دارد آن را به فروش برساند. هنگام بررسی یک محصول، یک شرکت باید سوالاتی از قبیل “چه محصولی را به فروش می رساند”، “چه چیزی محصول را از رقبای خود متمایز می کند”، “آیا می توان محصول را با یک محصول ثانویه بازار داد؟” و “آیا محصولات جایگزین در بازار وجود دارد؟” از خود بپرسد.

قیمت به این اشاره دارد که شرکت چقدر از محصول را به چه میزان خواهد فروخت. زمانی که قیمت ایجاد می‌شود، شرکت‌ها باید ملاحظاتی را به قیمت هزینه واحد، هزینه‌های بازاریابی و هزینه‌های توزیع ارایه دهند.

مکان به توزیع محصول اشاره دارد. ملاحظات کلیدی شامل اینکه آیا شرکت محصول را از طریق یک مغازه فیزیکی, به صورت آنلاین یا از طریق کانال‌های توزیع می‌فروشد?

در نهایت ارتقا به بازاریابی یکپارچه اشاره دارد. فعالیت‌های تبلیغاتی ممکن است شامل تبلیغات, فروش شخصی, تبلیغات فروش, روابط‌عمومی, بازاریابی مستقیم, حمایت مالی و بازاریابی چریکی باشد. ترفیعات بسته به چه مرحله‌ای از چرخه حیات محصول, متفاوت هستند. بازاریاب‌ها باید بدانند که مصرف کنندگان قیمت و توزیع محصول را با کیفیت آن مرتبط می‌دانند و در هنگام تدوین استراتژی کلی بازاریابی, محتاطانه عمل می‌کنند.

بازاریابی آنلاین

تا سال ۲۰۱۵، تقریباً ۷۰ درصد از بزرگسالان آمریکا به صورت ماهانه  و ۳۳ درصد از آن‌ها به صورت هفتگی آنلاین خرید می‌کردند. کارشناسان انتظار دارند که فروش آنلاین در ایالات‌متحده از ۴۴۵ میلیارد دلار در سال ۲۰۱۷ به بیش از ۶۰۰ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۰ و بیش از ۱ تریلیون دلار توسط ۲۰۲۷ افزایش یابد. با در نظر گرفتن این آمار، برای بازاریابان برای استفاده از ابزارهای آنلاین مانند رسانه‌های اجتماعی و تبلیغات دیجیتال، هم در وب سایت و هم برنامه‌های کاربردی تلفن همراه، و فروم های اینترنت ضروری است. با در نظر گرفتن یک کانال توزیع مناسب برای محصولات خریداری‌شده آنلاین نیز گام مهمی است. بازاریابی آنلاین یک عامل حیاتی برای یک استراتژی بازاریابی کامل است.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید