در شرایط ساده، بازاریابی دیجیتالی ارتقا محصولات یا برندها از طریق یک یا چند شکل از رسانه‌های الکترونیکی است. بازاریابی دیجیتال با بازاریابی سنتی تفاوت دارد که شامل استفاده از کانال‌ها و روش‌هایی است که یک سازمان را قادر می‌سازد تا فعالیت‌های بازاریابی را تجزیه و تحلیل کند و درک کند که چه چیزی کار می‌کند و چه چیزی معمولاً در واقعیت اتفاق نمی‌افتد.

در حالی که اینترنت، شاید، کانال بیشتر مرتبط با بازاریابی دیجیتال است، برخی دیگر شامل پیام‌رسانی متنی، پیام‌رسانی فوری موبایل، اپلیکیشن موبایل، بیلبوردهای الکترونیکی، تلویزیون‌های دیجیتالی و کانال‌های رادیویی و غیره هستند.

چرا بازاریابی دیجیتال مهم است

رسانه‌های دیجیتال چنان فراگیر است که مصرف کنندگان هر زمان و مکانی که می‌خواهند به اطلاعات دسترسی دارند. روزهایی بود که پیام‌های مردم درباره محصولات یا خدمات شما از شما گرفته می‌شد و تنها چیزی بود که شما می‌خواستید آنها بدانند. رسانه‌های دیجیتال یک منبع در حال رشد سرگرمی, اخبار, خرید و تعامل اجتماعی هستند و مصرف کنندگان در حال حاضر در معرض آنچه شرکت شما درباره برند شما می‌گوید قرار ندارند و آنچه رسانه‌ها, دوستان, بستگان, همسالان آنها نیز می‌گویند در شناختشان از شما دخیل است و آن‌ها را بیشتر از شما باور دارند. مردم برندهایی را می‌خواهند که می‌توانند به آن‌ها اعتماد کنند, شرکت‌هایی که آن‌ها را می‌شناسند, ارتباطاتی که شخصی و مرتبط هستند و متناسب با نیازها و ترجیحات خود هستند.

مدیریت ارتباطات مشتری در سراسر کانال ها

بازاریابی دیجیتال و کانال‌های مرتبط با آن مهم هستند . اما به استثنای موارد دیگر کافی نیست که فقط مشتریان خود را بشناسید؛ شما باید آن‌ها را بهتر از هر کس دیگری بشناسید تا بتوانید با آن‌ها ارتباط برقرار کنید و در کجا، چه زمانی و چگونه آن‌ها پذیرای پیام شما هستند. برای انجام این کار، شما به یک دیدگاه یکپارچه از ترجیحات مشتری و انتظارات در تمام کانال‌ها، وب سایت‌های ارتباط جمعی، موبایل، پست مستقیم، نقطه فروش و غیره نیاز دارید. هرچه بینش شما نسبت به رفتار و ترجیحات مشتری عمیق‌تر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که آن‌ها را در تعاملات پر سود وارد کنید.

چالش‌های پیش روی بازاریابان دیجیتال

گسترش  کانال‌های دیجیتال: مصرف کنندگان از چندین کانال دیجیتالی و انواع مختلفی از وسایل استفاده می‌کنند که  پروتکل‌های مختلف، مشخصات و رابطهای زیادی را در بر میگیرد و آن‌ها با این دستگاه‌ها به روش‌های مختلف و برای اهداف مختلف تعامل دارند.

تشدید رقابت: کانال‌های دیجیتال نسبتاً ارزان هستند، در مقایسه با رسانه‌های سنتی، آن‌ها را در دسترس همه هر کسب‌وکار قرار می‌دهند. در نتیجه، جلب توجه مصرف کنندگان بسیار سخت‌تر می‌شود.

انفجار حجم داده ها :مصرف کنندگان پشت یک رد بزرگ از داده‌ها را در کانال‌های دیجیتالی رها می‌شوند. بسیار دشوار است که تمام اطلاعات داده شده را مدیریت کنید،  بسیار دشوار است که تمام اطلاعات داده شده را مدیریت کنید.

سه کلید برای موفقیت بازاریابی دیجیتال

پس برای بازاریابی دیجیتال چه باید کرد؟ در اینجا سه کلید برای موفقیت بازاریابی دیجیتال وجود دارد:

مدیریت روابط پیچیده مشتریان در میان انواع کانال‌ها – هم دیجیتالی و هم سنتی

واکنش متقابل و آغاز تعاملات پویا مشتری

استخراج ارزش از داده‌های بزرگ برای سریع‌تر کردن تصمیمات بهتر

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید