بازاریابی چیست؟

به زبان ساده ، بازاریابی عبارتست از : آن طور که شما خودتان را در بازار کسب و کار می بیند؛ یعنی دید شما از خودتان در کسب و کارتان. که این شامل این موارد می باشد : عکس شما، روشی که خود را به دیگران معرفی می کنید و مواردی از این قبیل. در واقع در دنیای کسب و کار ، بازاریابی عبارتست از : یک فرآیند کامل که شامل : تحقیق، تولید، ارتقا، فروش و پخش محصولات و ارائه خدمات.

همچنین می توان گفت که : بازاریابی عبارتست از : هر آن چه شما انجام می هید تا محصول و خدمت و مشتریان بالقوه خود را در یک جا جمع نمائید.

به عبارت دیگر می توان گفت : بازاریابی یعنی مفهوم این جمله که : شما دوست دارید، دیگران چه دریافتی از شما داشته باشند. به این معنا که بازاریابی عبارتست از : چشم انداز و ارزش های کسب و کار شما.

تبلیغات چیست؟

تبلیغات عبارتست از عملکرد عمومی شما. اگر بازاریابی را تعریف کنیم : دید شما از خودتان، تبلیغات عبارتند از : فعالیت هائی که شما برای بازاریابی انجام می دهید. تبلیغات یعنی روش رساندن پیام خود به دیگران و این مشخص می کند که چگونه شما قرار است توسط مشتریان هدف پذیرفته شوید. به طور تخصصی تر، تبلیغات عبارتست از :آنچه مشتریان را وادار می سازد که به محصول و خدمت شما اعتماد کنند.

حال که تا حدودی با تفاوت بازاریابی ، برندینگ و تبلیغات آشنا شدید در ادامه به نکته ای کلیدی اشاره خواهیم کرد که بد نیست ان را بدانید و آن تفاوت تبلیغات و بازاریابی است.

تفاوت تبلیغات و بازاریابی چیست و چرا ما به هردو نیاز داریم؟

تبلیغات و بازاریابی به ظاهر هم معنی به نظر می رسند، دو کلمه ای که گاها به جای یکدیگر استفاده می شوند اما باید بدانید که تفاوت عمده ای بین این دو اصطلاح مربوط به دنیای کسب و کار وجود دارد و هنگامی که قادر به درک تفاوت این دو واژه شوید، موفقیت شما در بازار کسب و کار تضمین خواهد شد.

بازاریابی یک سری فرآیند برای ایجاد و برقراری ارتباط، ارسال و مبادله محصول و ارائه خدمات می باشد که برای مشتریان نوعی ارزش محسوب می شود. به عبارتی دیگر بازاریابی یک برنامه ریزی سیستماتیک، پیاده سازی و آنالیز فعالیت های کسب و کار به منظور افزایش فروش می باشد.

حال تفاوت آن با تبلیغات چیست؟ تبلیغات، عمل جلب توجه عمومی از محصولات و خدماتی است که شما برای مشتریان خود ارائه می دهید. بنابراین شما می بایست یک برنامه ی تبلیغاتی عالی نیز در کنار بازاریابی خود داشته باشید.

شما باید زمان کافی برای ایجاد یک برنامه ی تبلیغاتی مناسب، اختصاص دهید تا بتوانید اولا به درستی تحقیق کنید و ثانیا آماده ی تولید شوید و سپس توسعه، برای یافتن جایگاه خود در بازار و در میان رقبای خود.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید