پیدا کردن و حفظ استعدادهای کلان، اولویت اصلی صاحبان کسب‌وکار است. به همین دلیل است که صاحبین کسب و کار، بیشتر تکنیک‌های انتخاب منابع انسانی را مد نظر قرار می‌دهند که به درک بهتر چشم اندازه‌ای کمک می‌کند، انواع مختلفی از روش‌ها وجود دارند که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید و یا می‌توانید ترکیبی را برای پیدا کردن بهترین ترکیب برای استخدام استعداد که نتایج مورد نظر را تولید می‌کنند، ایجاد کنید.

استفاده از سوالات رفتاری

بسیاری از کارفرمایان سوالات مبتنی بر رفتار را توسعه می دهند تا درک کنند که چگونه فرد فکر می کند و چه انتخاب هایی در کار ایجاد می کنند. افراد  آموخته اند که سوالات مصاحبه ای پیرامون سابقه کار خود را به کار گیرند. تغییر دادن چیزها با سوالات مبتنی بر رفتار، آنها را در نقطه ای قرار می دهد و به شما یک پاسخ صادقانه تر داده می شود که مدت ها قبل از ارسال رزومه ساخته نشده بود.

یک مثال از یک سوال رفتاری این است: “اگر همکارتان به طور مداوم برای تعویض شیفت دیر می آمد و شما در صورت دیر ترک کردن محل کار،سرویس بازگشت به خانه را از دست میدادید چه میکردید؟ “

مدیریت تست های مهارت

برخی از شغل ها نیاز به مهارت های خاص دارند. تست مهارت ها اطمینان حاصل میکن که فردمورد نظر شما ، دارای حداقل مهارت برای هر کار مورد نیاز است. این می تواند یک آزمون کتبی یا حتی یک آزمون ریاضی باشد. برای برخی از کسب و کارها، این می تواند یک آزمون مونتاژ محصول باشد.

استفاده از آزمونهای شخصیتی

تست‌های شخصیت همچنین به شیوه‌های مرسوم برای مصاحبه با نامزدها در نظر گرفته می‌شوند تا مشخص کنند که آیا این کاندیدا شخصیتی موفق در یک شغل خاص را دارد یا نه. برای مثال، فردی که با غریبه‌ها حرف نمی‌زند، ممکن است در موقعیت فروش خوب عمل نکند. فردی که از تعارض با همه هزینه‌ها نفرت دارد، ممکن است نیاز به کار زیادی برای توسعه ابزارها برای تبدیل شدن به یک مدیر موثر داشته باشد که بتواند تعارض را حل کند. آزمون‌های رایج بسیاری وجود دارد، به ویژه تست شخصیت مایرز – بریگز.

تشکیل پنل مصاحبه

انجام یک مصاحبه پنل با نامزدهای مورد نظر شما ممکن است کار اضافی را به نظر برساند. با این وجود بسیار ارزشمند است. وقتی فردی یک سؤال می پرسد، شخص دیگری بهتر است فرد مصاحبه شونده را ببیند. افراد مختلف چیزهای مختلفی را از لحاظ زبان بدن، تن یا پاسخ هایی که توجهشان را جلب کرده اند می بینند.

گاهی اوقات افراد را با این امید استخدام میکنید که قادر به انجام این کار باشند، در واقع، این ممکن است اینطور نباشد. یک پنل به حذف این عادت کمک می‌کند.

ارسال یک پاسخ

لطفا دیدگاه خود را وارد کنید!
لطفا نام خود را در اینجا وارد کنید